Not Defteri The Notebook

not defteri sinemaNot Defteri The Notebook

TUR : Romantik / Dram
YONETMEN : Nick Cassavetes
SENARYO : Jan Sardi, Jeremy Leven, Nicholas Sparks, Nicholas Sparks (Kitap)
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : Robert Fraisse
MUZİK : Aaron Zigman, Glenn Miller, Duke Ellington, Billie Holiday, Dave Ringle, Benny Goodman
GOSTERİM TARİHİ : 25 Haziran 2004
YAPIM : 2004, ABD
SURE : 123 Dk ..
Oyuncular : James Marsden, Ryan Gosling, Sam Shepard, Joan Allen, Rachel McAdams, James Garner, Gena Rowlands, Chuck Pacheco, Kevin Connolly, Jennifer Echols, Ed Grady, Starletta Dupois, Tim Ivey, Rebecca Koon, Riley Novak, Kweli Leapart, Renée Amber, Anthony-michael Q. Thomas, Patricia Buckley-moss, Jonathan Dickson, Michael L. Nesbitt, Meredith Zealy, Deborah Hobart, Sherril M. Turner, Sasha Azevedo, Robert Ivey, Sandra W. Van Natta, Daniel Chamblin, Barbara Weetman, Jude Kitchens, Cullen Moss, Pat Leonard, James Middleton, Frederick Bingham, Bradley D. Capshaw, James Scott Deaton, Eve Kagan, Erin Guzowski, Stephanie Wheeler, John Cundari, Hugh Robertson, Robert Washington

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar.
Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir ..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: